Farrow&Ball

Jakość Farrow&Ball

Farrow&Ball: niezrównana głębia koloru i elegancja

Farby Farrow&Ball oferują niezrównaną głębię koloru i elegancję wykończenia. Firma znana jest na całym świecie jako specjalista od kolorów, dostawca farb dekoracyjnych i tapet dla bardzo wymagających klientów, a także wyróżnia się jako jedyny producent, który wszystkie swoje produkty sprzedaje rzeczywiście pod własną nazwą.

Produkty firmy Farrow&Ball reprezentuje najlepiej farba Estate Emulsion, która pozwala na uzyskanie niedoścignionej matowości i głębi koloru, dzięki zawartości pigmentu nawet do 30% wyższej niż w innych farbach.

Wyjątkowość Farrow&Ball

Podczas gdy wielu producentów farb stara się obniżyć koszty, wykorzystując „wypełniacze” z tworzyw sztucznych, firma Farrow&Ball nie odstąpiła nigdy od wykorzystania najwyższej jakości surowców. Nieprzerwanie korzysta z naturalnie występujących pigmentów, takich jak umbry w ich najczystszej postaci oraz stosuje naturalne składniki, takie jak kreda, wapno, olej lniany i glinka porcelanowa.

Farrow&Ball wciąż samodzielnie wytwarza i kontroluje każdą partię farb, gwarantując w ten sposób wysokiej jakości wykończenie, głębię i wierność koloru. Firma wciąż korzysta z tradycyjnych receptur i stosuje tradycyjne metody. Stworzona przez nią paleta 132 kolorów w dwunastu rodzajach farb powstała, aby zapewnić piękny i harmonijny efekt w domu i na zewnątrz, niezależnie od wybranego stylu.

Farby i tapety Farrow&Ball ozdabiają ściany wielu najpiękniejszych domów na całym świecie. Kolory mają swoje historyczne korzenie, są niezwykle starannie testowane i odzwierciedlają unikatowe dziedzictwo.

Piękne wykwintne tapety

Niewielki zespół rzemieślników wytwarza malowane tapety Farrow&Ball przy użyciu przyjaznych środowisku naturalnemu farb na bazie wody oraz tradycyjnych metod produkcji. Tapety ze wzorami są drukowane z zastosowaniem kliszy drukarskiej, a pasy przy użyciu sitodruku. Wszystkie tapety produkowane są na zamówienie w fabryce w Dorset, będącej domem Farrow&Ball przez ostatnich sześćdziesiąt lat.

Każda tapeta charakteryzuje się wyjątkową fakturą, osiąganą w wyniku zastosowania techniki ręcznego szczotkowania w celu nałożenia koloru „gruntowego”. Technika ta, w połączeniu z nałożeniem wzoru lub paska przy użyciu kolejnej warstwy farby, tworzy tapetę o wyróżniającym się pięknie.

Historia marki

Firma Farrow&Ball założona została w latach czterdziestych XX wieku w hrabstwie Dorset, na południowym wybrzeżu Anglii, przez dwóch chemików: Johna Farrowa i Richarda Balla.

Mimo skromnych początków, dzięki naciskowi na wysoką jakość produktów szybko zdobyła renomę, podpisując kontrakty na dostawę farb dla Admiralicji i Ministerstwa Wojny. W okresie powojennym, gdy niemal wszyscy producenci farb porzucili tradycyjne receptury i zwrócili się ku tańszym farbom akrylowym z wysoką zawartością tworzyw sztucznych, Farrow&Ball trwała przy swoim rzemiośle i nieprzerwanie tworzyła farby oparte na pierwotnych formułach, posługując się najlepszymi surowcami. Była zawsze doceniana przez lojalną grupę klientów, a wraz z powrotem zainteresowania renowacją i kolorystyką historyczną, sława firmy rozeszła się szeroką falą. Na całym świecie markę Farrow&Ball wybierają coraz częściej wymagający klienci, którzy cenią sobie wyjątkowy charakter, jaki wnętrzu nadają jej produkty.

Obecnie Farrow&Ball pozostaje niezależną firmą, która nadal produkuje farby i tapety w tym samym miasteczku Dorset. Asortyment został jednak przez lata udoskonalony i obecnie oferuje klientom szeroką gamę eleganckich farb dekoracyjnych i konserwatorskich, a także niezwykłą kolekcję ręcznie wykonanych tapet stworzonych przy użyciu farb Farrow&Ball. W ciągu ostatniej dekady firmowe salony wystawowe, w których można wypróbować i wybrać oferowane przez firmę produkty, otwarto między innymi w starannie wybranych punktach Londynu, Paryża, Nowego Jorku, Los Angeles i Mediolanu.

Środowisko naturalne

Firma Farrow&Ball dokłada wszelkich starań, aby chronić środowisko naturalne, w którym żyjemy. We wszystkim co robi, od surowców do zużycia energii, zarządzania odpadami i dystrybucją, czyni co w jej mocy, aby działać w sposób przyjazny dla środowiska.

Wysiłki te zostały nagrodzone przyznaniem certyfikatu ISO14001:2004, co postrzegane jest jako symbol procesu nieustannego doskonalenia niezwykle ważnego dla produkcji.

Wszystkie produkty Farrow&Ball są ekologiczne i spełniają wymogi najnowszych środowiskowych przepisów ustawodawczych Unii Europejskiej, dotyczących zawartości lotnych związków organicznych w farbach. Farby na bazie wody wyróżnia jedynie nieznaczny zapach, przy czym są one klasyfikowane jako posiadające minimalną lub niską zawartość lotnych związków organicznych.